Publikacje o Gminie

Książka „Kartki z historii Kłobucka” Towarzystwo Przyjaciół Kłobucka, Wydanie II poszerzone 2007

 

Książka „Kłobuck Dzieje miasta i gminy (do roku 1939)” pod redakcją Feliksa Kiryka, Wydawnictwo i Drukarnia „SECESJA”, Kraków 1998

 

 

 

 

 

W książce "Pod znakiem Orła Białego i harcerskiej lilijki" ukazuje, na tle walk niepodległościowych Polski, wydarzenia jakie rozegrały się w Kłobucku i okolicach w I połowie XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem historii kłobuckiego harcerstwa oraz udziału kłobuczan w walce o niepodległość podczas obu wojen wzbogacone o osobiste wspomnienia i biogramy miejscowych działaczy.

 

 

 

 

Książka „Kłobuck Dzieje miasta i gminy (1939-2009)” pod redakcją Włodzimierza Suleji, Wydawnictwo GAJT, Wrocław 2010  Książkę można kupić w Kasie Urzędu Miejskiego w Kłobucku lub w Punkcie Informacji Miejskiej.

 

 

 

 

Książka "Miejsca pamięci w Gminie Kłobuck", Towarzystwo Przyjaciół Kłobucka, Kłobuck 2014. Książkę można kupić w Kasie Urzędu Miejskiego w Kłobucku lub w Punkcie Informacji Miejskiej.

 

 

 

 

Książka "Wysiedlenia mieszkańców Kłobucka i ich tułaczka w czasie drugiej wojny światowej", Wydawnictwo Norbertinum, Lublin 2015 r.

 

 

 

 

Książka "Z dziejów Kłobucka", Andrzej Wójcicki, Kłobuck 2015 r.

 

 

 

 

Książka "Gospodarka w "Dominium Kłobuckim" w XIX i na początku XX wieku", Dariusz Złotkowski, 2018 r.

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.